Lieldienu balvas rīkošanu pārņem Ozons

Orientēšanās klubi Mona un Ozons 2019. gadā vienojās par orientēšanās sprinta sacensību Lieldienu balva organizatoru maiņu – 2020. gadā sacensības rīkoja kopīgi, bet sākot ar 2021. gada sezonu, senākās sprinta orientēšanās sacensības Latvijā rīkos Ozons. Jaunā Lieldienu balva 2020. gada augustā notika Dzegužkalnā.

Lieldienu balva, kas norisinās jau kopš pašiem orientēšanās sprinta pirmsākumiem 2002.gadā, ļāvusi dalībniekiem un organizatoriem iepazīt šo orientēšanās disciplīnu un augt kopā ar to. Ievedot orientēšanos valsts galvaspilsētā un nereti rīkojot sacensības tieši Vecrīgā, Lieldienu balvai ir bijusi svarīga loma mūsu sporta veida popularitātes veicināšanā. Aplūkojot Lieldienu balvas vēsturiskos rezultātus un kartes, kas atrodamas Monas mājaslapā mona.lv, atklājas krāšņa sporta vēstures daļa, kas apliecina to, ka šīs sacensības bijušas ne tikai nozīmīgs sezonas sākuma pieturas punkts visiem orientieristiem, bet arī noderīgas sacensības Latvijas izlases sportistiem, gatavojoties starptautiskajiem startiem.

Tomēr pēc 18 gadu darbības bija pienācis laiks pārmaiņām, un par to stāstīja līdzšinējais sacensību galvenais organizators Juris Cebulis: “Kad 2002.gadā sarīkojām pirmo Lieldienu balvu, orientēšanās sprints vēl nebija kļuvis par atsevišķu disciplīnu un sprinta karšu zīmēšanai vēl nebija īpašas prasības. Visus šos gadus esam auguši kopā ar sprinta disciplīnas attīstību Latvijā un pasaulē. Ir pagājuši 18 gadi, ir gūta liela pieredze, bet līdz ar to arī atziņa, ka kopt tradīcijas ir grūtāk, nekā tās radīt. Pēdējos gados Mona ir sadarbojusies ar Ozonu gan sprinta treniņu rīkošanā, gan gatavojot sprinta distances Pasaules čempionātam. Šī sadarbība bija sekmīga, tāpēc izteicām priekšlikumu tieši Ozonam – kļūt par Lieldienu balvas tradīciju turpinātājiem. Šogad rīkosim sacensības kopīgi, bet turpmākajos gados vēlu veiksmi, izturību un radošumu jaunajiem rīkotājiem. Tāpat vēlos izteikt pateicību Monas biedriem par ieguldīto darbu visu iepriekšējo Lieldienu balvas sacensību norisē.”

Kā jau minēts, turpmāko Lieldienu balvas rīkošanu pārņema cits Rīgas klubs – Ozons. Jaunais sacensību galvenais organizators Jānis Tamužs atklāja, ka “nebūs viegli sekot Monas uzstādītajai kvalitātes latiņai, un tieši tas būs mūsu mērķis pirmajā sezonā – censties visu izdarīt vismaz tikpat labi, koncentrējoties uz kartes un distanču kvalitāti, kas ir tik būtiski paša galvenā – godīgu sacensību norises – nodrošināšanā.
Tā kā sacensības pilsētā kļūst par arvien nozīmīgāku mūsu sporta sastāvdaļu, turpmākajās sezonās centīsimies rīkot tās ar lielāku vērienu, mērķējot uz Pasaules ranga sacensību statusu, kā arī izmēģinot jaunus sprinta formātus. Tāpat vēlamies izmantot Lieldienu balvas potenciālu orientēšanās atpazīstamības veicināšanai.”