Lieldienu balva - Purvciema versija

Otrajās Lieldienās Purvciemā ar sprinta un taku orientēšanās sacensībām Lieldienu balva turpināsies orientēšanās Latvijas kausa sezonas ieskriešanās.

Lieldienu balva katru gadu bez izņēmuma norisinās jau kopš 2002. gada, bet pirmo reizi tās ilgajā vēsturē sprinta orientieristi sacentīsies Purvciemā - Lieldienu balvas sacensību centrs būs Rīgas 64. vidusskolas pagalmā.

Nonākot starp Purvciemam raksturīgajām tipveida daudzstāvu mājām, pilsētas skaņas pieklust un rodas sajūta, ka esi nonācis kādā citā, nedaudz sireālā pasaulē, kurā ir savi noteikumi un robežas. Pagalmos valda nesteidzīga gaisotne un ik pa brīdim var atklāt kādu skaistu vietējo iedzīvotāju apkoptu detaļu, kas iepriecina vai vismaz liek aizdomāties. Orientieristiem gan laika aizdomāties daudz nebūs, jo, lai arī pilsētas arhitektūrā valda regulāras formas, kas atvieglo orientēšanās uzdevumus, sprinta orientēšanās svarīgas ir sekundes un uzmanības zudums var tās itin viegli pieskaitīt rezultātam.

Lieldienu balvas kartes un distanču autori ir divi Jāņi - Tamužs un Rukšāns - kas veltījuši daudz stundu, lai sprinta un taku orientieristi baudītu distancēm atbilstošas, pietiekami ģeneralizētas un viegli uztveramas kartes, kā arī risinātu interesantas un korektas distances.

Lieldienu balvā būs vairākas iespējas baudīt oriģinālu orientēšanos.
Orientēšanās sprinta distances ar intervālu startu ir pamata sacensības visām vecuma grupām, bet knock-out sprinta sacensību kārtām kvalificēsies 18 labākie sportisti apvienotajā 18-21E grupu vērtējumā. Knock-out sprints ir ne aizraujošs ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem, tādēļ aicinām visus dalībniekus palikt arī pēc apbalvošanas un sekot elites sportistu cīņai, kam būs viegli sekot sacensību centrā.

Paralēli orientēšanās skrējienam notiks arī taku orientēšanās sacensības TempO distancē, ko sprinta dalībniekiem iespējams varēs veikt gan pirms, gan pēc sava skrējiena.

Sacensību programa
9:30 - 11:00 Dalībnieku ierašanās, reģistrācija
10:30 - 12:30 Starts TempO distancē brīvi izvēlētā laikā
11:00 - 12:30 Starts sprinta distancē izlozes secībā (OPEN grupai brīvā kārtībā)
12:30 - 13:00 Apbalvošana
13:00 -15:30 Knock-out sprints
15:30 - 16:00 Knock-out sprinta apbalvošana

Aicinām visus orientēšanās cienītājus Otrajās Lieldienās ieplānot Purvciema apmeklējumu ar orientēšanās karti rokās!
Latvijas Orientēšanās federācijas, sporta organizāciju Ozons, Surikati un Taciņa rīkotās sacensības būs gan Latvijas Sprinta kausa otrais posms gan Pasaules ranga (WRE) sacensības.

Sacensību mājaslapa: https://lieldienubalva.lv/
Biļetens: https://lieldienubalva.lv/biletens/
Pieteikšanās (līdz 4. aprīlim): https://lof.lv/pieteikumi/?act=mans&id=2023041025