Lieldienu balva pašā galvaspilsētas sirdī

Joku dienā – 1. aprīlī – orientēšanās sprinta sacensības Lieldienu balva pēc 10 gadu pārtraukuma atkal atgriezīsies pašā Rīgas centrā – orientieristi rādīs savu meistarību Vecrīgas ielās un skvēros. Sacensību centrs atradīsies Kaļķu un Vaļņu ielu krustojumā.

Mājaslapa: Lieldienu balva 2024

Lieldienu balva, kas šogad norisināsies jau 23. reizi, Vecrīgā ir rīkota vairākas reizes. Pirmo reizi tas notika tieši pirms 20 gadiem, 2004. gadā un pēc tam vēl trīs reizes, pēdējo no tām 2014. gadā (Lieldienu balva 2014 (google.com). Kopš tā laika Vecrīga ir uzņēmusi vēl divus grandiozus notikumus – Pasaules čempionātu 2018. un Pasaules Veterānu čempionātu 2019. gadā. Liekas, ka orientieristiem tik bieži viesojoties galvaspilsētas centrā, apvidus būs iepazīts gana labi, bet to komentē sacensību organizatoru kluba "Ozons" pārstāvis un distanču autors Jānis Tamužs:

“Vecrīga ir visam Baltijas reģionam unikāls apvidus. Aicinu orientieristus izbaudīt Lieldienu atmosfēru, pilnā ātrumā skrienot pa Vecrīgas gleznainajām bruģētajām ieliņām! Sprinta distances šoreiz būs patiešām ātras, taču visas, pat mazākās orientēšanās nianses būs svarīgas. Sprintā, kur rezultātu mēdz izšķirt sekundes, krietni labāk rezultāts sanāks tiem, kas spēs koncentrēties un pareizos ceļu izvēļu lēmumus pieņemt visos distances etapos.

Tāpat aicinu visus pievērst uzmanību knock-out sprinta sacensībām, kur Latvijas labākajiem sprinteriem būs krietni jāpacīnās ar spēcīgiem konkurentiem no ārzemēm ne tikai par uzvaru, bet pat par iekļūšanu finālā! Būs interesanti pašiem būt dalībniekiem, kā arī sekot elites sacensībām!”

Pietiekšanās ir atvērta līdz 26. marta pusnaktij: LOF pieteikumi.

Pieteikušies jau ir 340 dalībnieki, tostarp 54 vīriešu elites sportisti un 37 sieviešu elites orientieristes, un starp dalībniekiem patiešām ir arī vairāki ļoti spēcīgi sprinteri.

Sieviešu elitē vietējie atbalstītāji var pamatoti cerēt uz Sandras Grosbergas trešo uzvaru pēc kārtas, bet diez vai tā nāks viegli. Starp konkurentēm ir vairākas spēcīgas somietes, Lieldienu balvas regulārā viešņa no Lietuvas - Tekle Emīlja Gvildīte, kā arī Latvijas otrā spēcīgākā orientieriste Elza Ķuze.

Vīriešu konkurencē pārliecinošs favorīts ir beļģis Janniks Mihiels, kurš 2018. gadā PČ sprintā ierindojās 4. vietā, bet kopš tā laika ir ticis arī pie PČ medaļas. Arī šajā grupā spēcīgu somu sportistu netrūkst, ir arī pa kādam igaunim un norvēģim. Cerams, ka ārzemniekiem konkurenci spēs sastādīt jaunā Latvijas elites orientieristu paaudze – Valters Reneslācis, Fricis Spektors, Matīss Saulīte Emīls Zērnis un citi. Vai varbūt vēlreiz pieredzes priekšrocības spēs demonstrēt Andris Jubelis, kurš, starp citu, uzvarēja 2014. gada Lieldienu balvā.

KARTE

Augstākās kvalitātes sprinta orientēšanās karti 2023. / 2024. gada ziemā un pavasarī sagatavojuši orientēšanās sporta kartogrāfu biedrības "Leonardo" karšu autori Ainārs Lagzdiņš un Atis Zariņš.

SACENSĪBU PROGRAMMA

9:30 - 11:00 Dalībnieku ierašanās, reģistrācija

11:00 - 12:30 Starts vecuma un meistarības grupām izlozes secībā (OPEN grupām brīvā kārtībā)

13:00 - 13:30 Sprinta apbalvošana

13:30 - 16:00 Knock-out sprints

16:00 - 16:30 Knock-out sprinta apbalvošana