Lieldienu balva 2022 atkal Lieldienās

Lielajā piektdienā ar sprinta sacensībām "Lieldienu balva" turpināsies orientēšanās sezona, kas šogad pēc diviem neparastiem gadiem atkal sākusies, kā ierasts, aprīlī. Orientēšanās klubs Ozons ielūdz uz, iespējams, senākajām orientēšanās sacensībām pasaulē, kas 15. aprīlī finišēs Ziemeļblāzmas parkā.

Pieteikšanās
Sacensību mājaslapa
Biļetens

Pasākums rīkots ar domu par visiem dalībniekiem - mazākajiem bērniem un tiem, kas vēl nav pazīstami ar orientēšanos, Ziemeļblāzmas parkā būs pieejama bezmaksas distance bez laika uzskaites. Dažādu vecuma un meistarības grupu pārstāvjiem tiks piedāvātas dinamiskas distances, kas vedīs pa daudziem nepazīstamajiem Rīnūžiem, garākajām distancēm arī daļēji pa mežu un finišēs Ziemeļblāzmas pils pakājē. Tomēr lielākais uzsvars likts uz elites dalībniekiem - visiem 18 gadīgo un elites grupu sportistiem sacensības notiks Pasaules ranga ieskaitē. Turklāt labākajiem būs iespēja sacensties knock-out jeb izslēgšanas sprintā, kas jau pagājušajā gadā pierādīja sevi kā ļoti azartisks sacensību formāts, kas ir aizraujošs dalībniekiem un interesants atbalstītājiem.

Mežonīgie Rīnūži

Sacensībām izvēlētais apvidus - Rīgas apkaime Rīnūži - daudziem ir pilnīgi nepazīstams. Organizatori ir atraduši kārtējo vēl mežonīgo rajonu galvaspilsētā, kas piedāvā interesantu sprinta orientēšanos. Sarežģītību palielina arī apvidus daudzveidība - papildus sprinta distancēs ierastajiem pilsētas un parka apvidiem, dažas distances ievedīs ļoti labi skrienamā mežā - un tas prasīs spēju strauji pielāgot orientēšanās tehniku.

Pasaules ranga statuss pievilina ārzemniekus

Elites grupās sagaidāms augsts konkurences līmenis, ko veicina gan interesantais sacensību formāts ar izslēgšanas sprintu, gan arī Pasaules ranga statuss. Lieldienu balva un pirms divām nedēļām notikušais Kurzemes pavasara sprints ir vienīgās Pasaules ranga sacensības reģionā. Pasaules rangs ir svarīgs sportistiem, kas tēmē uz startiem starptautiskajos čempionātos, piemēram, šogad Pasaules čempionāts notiks tikai sprinta distancēs.

Aizraujošais izslēgšanas sprints

Knock-out biļetens

Jaunākais orientēšanās sporta formāts - izslēgšanas sprints ir liela ātruma sacensības, kurās sportisti sacenšas, tā teikt, aci pret aci - ātrākie iekļūst nākamajā kārtā, bet tie, kas zaudē, no sacensībām izstājas. Lieldienu balvā sacensības notiks trijās kārtās - individuālais sprints skaitīsies arī kā kvalifikācijas sacensības, pusfinālam kvalificēsies 18 labākie, kas sacentīsies trīs grupās pa sešiem. Divi spēcīgākie no katra pusfināla iekļūst finālā. Tā kā izslēgšanas raundu distances ir īsas, ar uzvarētāju laiku starp sešām un astoņām minūtēm, tās prasa labu ātrumu, stresa izturību un taktisku domāšanu. To ir aizraujoši redzēt arī klātienē, un distances būs plānotas tā, lai tām varētu labi sekot no sacensību centra. Iesakām pēc savas distances veikšanas palikt un atbalstīt savus favorītus!