Kurš uzvarēs Lieldienu balvā?

Sacensību mājaslapa: lieldienubalva.lv
4. biļetens un knock-out biļetens: lieldienubalva.lv/biletens
Starta protokols: lof.lv/pieteikumi

Live rezultāti: liveresultat.orientering.se

Gps: otracker.lt

Otrajās Lieldienās Purvciema vietējos gaida pārsteigums - viņu pagalmos un ikdienas maršrutos parādīsies simtiem orientieristu, kuri sacentīsies ikgadējās sprinta orientēšanās sacensībās.
Bet kuri no orientieristiem ne tikai būs ātrākie, bet spēs arī ieraudzīt visus labākos ceļu variantus?

Pasaules ranga statuss un reģionā reti sastopamais knock-out sprinta sacensību formāts piesaistījis ne tikai vietējo elites sportistu uzmanību, bet uz Purvciemu atvedis sportistus arī no tuvām un tālām ārzemēm, kas pastiprina intrigu ne tikai par potenciālajiem sacensību uzvarētājiem, bet arī par labāko trijnieku. Un pat sešinieku.

Distances un apvidus sniegs priekšrocības ātrākajiem orientieristiem, tomēr, kā jau parasti, sprintā arī nelieli koncentrēšanās zudumi var izmaksāt daudz, un jāņem vērā tas, ka izslēgšanas sprints ar savu specifiku ir vēl pavisam cits "dzīvnieks" ar īpašiem untumiem.

Sieviešu konkurencē par galveno uzvaras pretendenti uzskatāma pagājušā gada Lieldienu balvas čempione un dominējošā Latvijas elites līdere Sandra Grosberga, kura Lieldienu balvā turpinās pielaikot sava jaunā kluba OK Azimuts krāsas. Nupat kā pavadījusi nedēļu Itālijā, slīpējot tieši sprinta orientēšanās prasmes, Grosberga būs lieliskā pozīcijā, lai sezonu Latvijā turpinātu ar vēl vienu uzvaru.

Taču pērnajā gadā Sandrai nopietnāko konkurenci sagādāja Tekle Emīlija Gvildīte no Lietuvas, un būs interesanti redzēt, kurā virzienā situācija būs mainījusies gada laikā.

Sezonas pirmajos startos savas ambīcijas un potenciālu parādījusi šajā ziemā daudzus platus attīstības soļus spērusī Elza Ķuze. Ar interesi varēsim vērot, kā ieguldītais darbs atainosies sprinta rezultātos un cik tuvu līderēm tiks Elza. Varbūt arī pavisam tuvu...

Tomēr ir arī citas vietējās orientieristes, kuru izredzes novērtējamas ne zemāk kā Elzas - Signe Sirmā, Irita un Laura Puķītes, Leonarda Baltiņa un Laura Berķe - visas cīnīsies ne tikai par vietu finālā, bet arī par vietu uz goda pjedestāla. Protams, iepriecina jauno māmiņu atgriešanās elites distancēs - vēlam izdošanos Līgai Valdmanei un Elizabetei Cipulei!

Raudzīsim, kā savas kārtis izspēlēs igauniete Hannula-Katrīna Pandis, kuras stiprā puse ir tieši skrējiena ātrums, un viešņas no Somijas - Amanda Hansena un Isabela Donnera.

Vai knock-out sprintā tiks arī kāda no W18 grupas orientieristēm? Šobrīd grūti kādu izcelt, bet tas ir ļoti iespējams...

Vīriešu elitē uz starta līnijas ir abi pagājušā gada uzvarētāji, lietuvieši - individuālās distances čempions Kevinas Olišauskis un knock-out sprinta laureāts Vilius Aleliunas, kuri abi pie tam ir ļoti labā formā.

Trauma diemžēl ir liegusi dalību, iespējams, galvenajam favorītam - Kolinam Kolbem.

Starp lielākajiem favorītiem ir sportists, kuru reti kad saistam ar sprintu - Lauri Silds turpinās savu Latvijas tūri ar dalību knock-out sprintā. Redzēsim, vai viņa šobrīd izcilā fiziskā forma ļaus būt konkurētspējīgam arī tik specifiskā formātā kā izslēgšanas sprints.

Ats Sonajalgs no Igaunijas parasti ir starp ātrākajiem dalībniekiem, varbūt šoreiz būs viņa diena?

No latviešiem lielākās cerības saistāmas ar Latvijas sprinta čempionu Endiju Titomeru, sezonu teicami iesākušo Rihardu Krūmiņu un Latvijas sprinta orientēšanās leģendu - Andri Jubeli. Vēl viens jaunais sportists, kam pievērst uzmanību ir Matīss Saulīte, kurš pērn Pasaules Junioru čempionāta sprinta distancēs dažbrīd demonstrēja starp Latvijas junioriem sen neredzētu sprintera potenciālu.

M18 grupā izceļams Edvards Zvirgzdiņš, kurš Latvijas izlases koptreniņos ir demonstrējis dotības tieši knock-out sprintā, raudzīsim, kādas sekmes būs konkurencē ar Baltijas valstu izlašu sportistiem.


Vārdu sakot, konkurētspējīgo sportistu ir daudz, sacensībām būs interesanti sekot. Aicinām to darīt klātienē, atbalstot jūsu favorītus!
GPS sekošana: otracker.lt
Live rezultāti: liveresultat.orientering.se